Ankara'da Gezilecek Yerler

Ankara'da Gezilecek Yerler

Ankara’da gezilecek yerler konusunda birçok kullanıcının merak etmekte olduğu bir konudur. Dijital ortamda merak konusu olan ve oldukça sık araştırılan bu konuya istinaden bu yazımızı hazırladık. Keyif ile okumalar dileriz.

Başkentimiz güzellikleri ile ziyaretçilerini karşılarken gezilecek yerleri ile oldukça çeşitlilik göstermektedir. Ankara’da bulunan birçok milli park, müze vb. alanlar ziyaretçileri kabul ederek her gün binlerce ziyaretçi tarafından ziyaret edilmektedir. Eşsiz güzellikleri ile Ankara, gelen ziyaretçileri adeta kendine aşık etmektedir. Ankara’da keyifli bir gezi için araç ihtiyacınızı Ankara’da en uygun araç kiralama olarak karşılamakta ve yardımcı olmaktayız. Ankara’da gezilecek yerler listesini belirtecek olursak aşağıdaki gibi belirtebiliriz.

 1. ANITKABİR

Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarını içeren ve her yıl milyonlarca ziyaretçinin akınına uğrayan Anıtkabir, Ankara’ya gelen ziyaretçilerin ilk durakları olmaktadır. Yalnızca Ankara’dan değil ülkemizin dört bir yanından en sık ziyaret edilen yerlerden biridir. Eşsiz mimari yapısı ve tarihimizi hatırlayacağımız Anıtkabir’de Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni de ziyaret edebilirsiniz. Anıtkabir’e ulaşım da oldukça kolay olması ile araç kiralama Ankara konusunda yardımcı olmaktayız.

Anıtkabir

 1. ATAKULE

Atakule Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan modern yapısı ile dikkatleri üzerine çeken mimari bir görünüme sahiptir. İçerisinde bulunan alışveriş merkezi ile keyifli zaman geçirebileceğiniz Atakule, Ankara’nın güzelliğini gözler önüne sermektedir. Ulaşımı da kolay olan Atakule için Ankara araç kiralama olarak siz değerli müşterilerimize yardımcı olmaktayız.

Atakule

 1. Kızılay Meydanı

Kızılay meydanı, yediden yetmişe herkesin günlük olarak ziyaret ettiği Ankara’nın en bilindik yeri olmaktadır. Alışveriş yapmak için son derece uygun olması ile de bilinen Kızılay’da her çeşit ürünü bulabilmeniz mümkün. Ankara’da en uygun araç kiralama konusunda siz değerli müşterilerimize uygun fiyatlandırmalar ile yardımcı olmaktayız.

Kızılay Meydanı

 1. KUĞULU GÖL

Kuğulu göl, Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan turistik olarak ziyaretçilerin duraklarından biridir. İçerisindeki eşsiz doğası ve gölde bulunan kuğular, kazlar ve ördekler ile keyifli zaman geçirmek için ziyaretçilerin tercih ettikleri duraklar arasında yer almaktadır.

Kuğulu Göl

 1. MOGAN GÖLÜ

Mogan gölü, Ankara Gölbaşı’nda bulunan mükemmel bir doğaya sahip gezilecek yerlerden biridir. Özellikle günbatımının muhteşem izlenebildiği Mogan Gölü’nde çeşitli bitkilerle donatılmış doğası eşliğinde bireyler yürüyüş yapmak için ve zaman geçirmek için ziyaret etmektedir.

Mogan Gölü

 1. GENÇLİK PARKI

Gençlik Parkı Ankara Ulus’ta bulunan son derece büyük bir alana sahip parktır. Çeşitli oturma alanları, eşsiz doğası ve lunaparkı ile ulaşımın da kolay olması ile ziyaretçilerin en sık tercih ettiği duraklardandır. Araç kiralama Ankara konusunda siz değerli müşterilerimize yardımcı olarak ilerleme sağlamaktayız.

Gençlik Parkı

 1. ANKARA KALESİ

Ankara kalesi turistlerin gezi için tercih ettiği odak noktalardan olup Ankara’nın manzarasını en güzel şekilde gözler önüne sermesi ile meşhur bir yerdir.

Ankara Kalesi

 1. HAMAMÖNÜ

Hamamönü, Ankaralıların ve turist ziyaretçilerin tarihi konakları ve sokakları ile tercih ettiği ziyaret edilen duraklardan biridir. Burada hediyelik eşyalar ve el emeği işlemeler ile pek çok çeşit ürünü bulmak mümkün. Kafeleri ve oturma alanları ile konforlu zaman geçirmek için tercih edilmektedir.

Hamamönü

 1. ALTIN KÖŞK

Altın köşk, Çankaya’da bulunan mimari yapısı ile dikkatleri üzerine çeken ve ziyaretçilerin akın ettiği yerlerdendir. Günümüzde mimarlık ve mobilya müzesi olarak hizmet vererek ziyaretçileri kabul etmektedir. Ulaşımı ile araçla giderek kısa sürede ulaşabileceğiniz Altın Köşk için Ankara araç kiralama olarak yardımcı olmaktayız.

Altın Köşk

 1. Anadolu Medeniyetler Müzesi

Anadolu medeniyetleri müzesi, Ankara Ulus’ta bulunan birçok eserin sergilendiği koleksiyonları ile ülkemizde bulunan en değerli müzelerdendir. Müzede bulunan koleksiyonlar birçok medeniyeti belirtmesi ile tarihi ve kültürel değerleri gözler önüne sermektedir.

Anadolu Medeniyetler Müzesi

Ankara’da Arabayla Gezilecek Yerler

 

Ankara’da gezilecek yerler konusunda belirtmek gerekir ki ulaşım imkanlarının çeşitliliği ve yeterliliğinin yanı sıra bazı duraklar araç ile gitmek için uygun niteliktedir. Bu noktada Akkor Rent A Car Ankara ailesi olarak siz değerli müşterilerimize Ankara araç kiralama konusunda uygun araç kiralama fiyatları ile yardımcı olmaktayız. Rent A Car Ankara olarak Ankara’da gezilecek yerler kapsamında keyifli zaman geçirmeniz için uygun araç kiralama fiyatları ile konforu ayağınıza getirmekteyiz.

 1. KIZILCAHAMAM

Kızılcahamam başkentimizin en güzel doğaya sahip yerlerinden biridir. Merkeze biraz uzak olması ile toplu taşıma ile ulaşımın kolay olmamasından kaynaklı olarak ziyaretçiler genellikle araç ile giderek muhteşem doğasında sevdikleri ile sevdikleri ile keyifli zamanlar geçirmektedir. Ankara araç kiralama olarak siz değerli müşterilerimize yardımcı olmaktayız.

Kızılcahamam

 1. EYMİR GÖLÜ

Eymir gölü mükemmel manzarası ve doğası ile temiz havayı sunan eşsiz bir alan hacmine sahiptir. Bisiklet yolları ile de popüler olan Eymir birçok kişinin tercihleri arasındadır.

Eymir Gölü

 1. BEYPAZARI

Beypazarı, tarihin izlerini taşıyan eşsiz mimarisi ve sokakları ile dikkatleri üzerine çeken aynı zamanda Osmanlı mimarisini yansıtması ile ziyaretçilerin akın ettiği duraklardandır. Frig, Galat, Roma, Bizans, Anadolu, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinden çeşitli yapıların gözler önüne serildiği bir ilçedir. Beypazarı’na ulaşım için araç kiralama Ankara olarak konforlu araçlarımızı kullanımınıza sunmaktayız.

Beypazarı

 1. MAVİ GÖL

Mavi Göl, Ankara’ya uzaklık olarak 12 km mesafede olması ile araç ile gidilen alanlardan biridir. Araç kiralama Ankara olarak bu noktada siz değerli müşterilerimize yardımcı olmaktayız. Ankara’da gezilecek yerler konusunda bireylerin en çok ziyaret ettiği mükemmel doğaya sahip bir yerdir.

Mavi Göl

 1. TUZ GÖLÜ

Tuz Gölü, Ankara’ya belli mesafede uzaklığı ile bilinen ve araç ile gidilen yerlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Doğasında muhteşem güzelliğiile dikkatleri üzerine çeken Tuz Gölü birçok hayvana ev sahipliği yapması ile de keşfe değer bir yerdir.

Tuz Gölü

 1. NALLIHAN KUŞ CENNETİ

Nallıhan kuş cenneti olarak ziyaretçilerin tercih ettiği bu yer Ankara’da gezilecek yerler konusunda doğanın güzelliklerini sunmakta ve gözler önüne sermektedir. Uygun araç kiralama fiyatlarımız ile siz değerli müşterilerimize yardımcı olmaktayız.

Nallıhan Kuş Cenneti


Ankara Günübirlik Nereye Gidilir?

Ankara’da gezilecek yerler başlıklı derlediğimiz yazımızda Ankara günübirlik nereye gidilir sorusuna da yanıt verdik. Yazımızı okumak için devam edebilirsiniz.

Ankara, ülkemizin başkenti ve kalabalık şehirlerinden biri olarak gezilecek yerleri ile ziyaretçilere çeşitli alanlar ve imkanlar sunmaktadır. Parkları, müzeleri, gölleri ve çeşitli gezme alanları ile tarihi ve kültürel mirasını gözler önüne sermektedir. Ankara içi günübirlik gidilecek yerler bakımından baktığımızda Gençlik Parkı, Harikalar Diyarı, Kızılay Meydanı, Güvenpark, Kuğulu Park, Atakule, Dikmen Vadisi, Müzeler, Alışveriş Merkezleri gibi pek çok çeşitli seçenek bulunmaktadır. Ankara’da gezilecek yerler çeşitliliği ile ziyaretçilere günübirlik planlarda farkı tercih seçenekleri sunmaktadır.

Günübirlik şehir dışı seyahatlerde de Ankara araç kiralama olarak siz değerli müşterilerimize Ankara’da gezilecek yerler konusunda ara konforu sağlamaktayız. Eskişehir, Konya, Kırıkkale, Kırşehir gibi şehirlere günübirlik olarak gitmenin mümkün olduğu Ankara’da araç kiralama Ankara olarak uygun araç kiralama fiyatları ile müşterilerimize konforlu ve keyifli seyahatler sunmaktayız. Günübirlik şehir dışı gezileri ile pek çok ziyaretçinin duraklarından olan Ankara’da birbirinden çeşitli yerleri keşfetmenizi önermekteyiz. Bu konuda Ankara araç kiralama hizmeti ile müşterilerimize yardımcı olmaktayız.

Paylaş

PNR